ÉLETMÓD
A tartalomból:
Tegyünk a Föld Anyáért!
Vigyázzunk, hogy mit mondunk!
Vigyázzunk, hogy mire gondolunk!
A biológiai óránk. (Szervóra)
A napüdvözlet gyakorlat.
<> <> <> <> <>
Tegyünk a Föld Anyáért!
A földi életünk során az emberiség sok olyat tett a Föld Anyával, amit nem kellett volna.
Nem tudatosodott bennünk, hogy a bolygó, amin élünk, nem csak egy kődarab, ami csak azért van, hogy minket szolgáljon.
Nem vettük észre időben, hogy a Föld egy élő organizmus, amibe ha felelőtlenül és drasztikusan belenyúlunk, kizsigereljük a javait, akkor a vége az lesz, - mint ami velünk is történik mostanában - hogy egyre betegebbé és gyengébbé válik, ami a teljes összeomlásához is vezethet!
Most már tudjuk, de nehéz dolga van annak, aki mind a hétmilliárd födlakóval tudatosítani szeretné, hogy felelőségünk van az élővilág egyensúlyának megtartásában! Mérhetetlenül erős gazdasági és pénzügyi érdekek dolgoznak ellene ennek a törekvésnek, de nem adhatjuk fel!
Ehhez a törekvéshez szeretnék hozzájárulni azzal, hogy ideteszem azt a holapot, ami véleményem szerint sok olyan információt tartalmaz, amit meg kéne fogadnunk és alkalmaznunk kéne.
Íme a címsor: http://biosimplex.hu/em-technologia
Itt pedig az a mikroorganizmus keverék, ami segíthet a Föld Anyának a kiskertekben, a mezőgazdaságban, az állattenyésztésben, a háztartásokban és mindenhol az emberi tevékenység során.
Íme a címsor: http://bionom.hu/biobolt/novenytermesztes/embio-mikrobiologiai-keszitmeny-emtech.html?_ga=1.136385527.631442945.1415360716
Ezzel aztán segíteni tudunk a természetnek és magunknak is, a tisztább és egészségesebb környezet megtermtésében! Ha mindenki csak egy kis lépést tesz ebbe az irányba, akkor már együtt sokat tettünk!
Kedves Olvasó! Jó tanulást kívánok!
<> <> <> <> <>
Vigyázzunk, hogy mit mondunk!
A családi életünk során, vagy gyermekeink nevelése közben gyakran előfordul, hogy elhagyja a szánkat egy-két tiltó mondat.
"Ne csináld ezt, ne csináld azt!" Ismerős ugye?
A jó megoldásra ad tanácsokat a következő cikk.
Íme a címsor:
http://www.szuloklapja.hu/gyermekneveles/2820/mit-okoz-a-gyermek-lelkeben-a-
Miután elolvasta a cikket és belegondol, hogy milyen milyen igaza van, egy mosoly fog megjelenni a szája sarkában. "Igen! Tényleg így van! Mennyire egyszerű! Holnaptól én is fogom csinálni!"
De a nehézséget az okozza, hogy a szándék nem elég! Be kell tudni épülnie a mindennapok kommunikációjába. Ez lesz a nehéz!
Én megpróbálom! Próbálja meg Ön is!
<> <> <> <> <>
Vigyázzunk, hogy mit gondolunk!
Három fő dolog, amit kerülnünk kell! Szerintem teljesen igaza van!
Ide teszem, lássuk a cikket:
Ismerős az érzés, amikor újra és újra ugyanazokkal a megoldandó feladatokkal, problémákkal találkozol? Mintha minden ismétlődne... Csak a szereplők változnak körülötted, de a főszerepben még mindig Te vagy...
<> <> <> <> <>
A biológiai óránk. (Szervóra)
Nyers Csaba
Hogyan működik testünk belső, biológiai órája? (egy általános érvényű órarend)
Az asztrológusok szerint mindenki magán viseli születése órájának nyomait, vagyis születésünk pillanatában már eldőlt sorsunk. Életünket bizonyos tevékenységre alkalmas és alkalmatlan időpontok kísérik, napunk 24 órájában.
Most lássuk részletesen, időpontokra lebontva szervezetünk körforgásos órájának működését:
24-01 óra:
Csökken a testhőmérséklet és a vérnyomás, a szervezet nyugalmi állapotban van. Lazító, relaxációs gyakorlatok végzésére, meditációra ez a legalkalmasabb idő.
01-02 óra:
A fájdalmakat ekkor a legnehezebb elviselnünk.
02-03 óra:
A legtöbb gyermek ezekben az órákban jön a világra. A máj működése most a legerőteljesebb, ekkor dolgozza fel az előző nap minden mérgező anyagát. Ilyenkor sose fogyasszunk alkoholt!
03-04 óra:
Ebben az órában vagyunk kitéve leginkább balesetnek, mert ekkor a legalacsonyabb a vérnyomás, ezért aluszékonyabbak, figyelmetlenebbek vagyunk. Az éjszakai dolgozók legkockázatosabb időszaka.
04-05 óra:
Most fázunk a leginkább, hiszen bőrünk hőmérséklete ekkor a legalacsonyabb. A herék ekkor képesek maximális mennyiségben kilövellni magukból a tesztoszteron férfihormonokat.
05-06 óra:
Vérnyomásunk lassan emelkedni kezd, felkészülünk a reggeli ébredésre. A mellékvesék kiöntik a kortizon aktív hormonokat és megszólal a belső csengő. Ébresztő!
06-07 óra:
A vastagbél ürítése könnyebbé teszi a szervezetünket, nagyobb lesz a teljesítőképességünk. Ekkor termelődik legintenzívebben a nemi hormon. Ez itt a szerelem órája.
07-08 óra:
Ekkor ébrednek fel a női szexuális hormonok. A gyengébb nem számára elérkezett az idő a szerelemre. Egyben csúcson az éberségünk. Autózást, nyelvtanulást, tesztfeladatokat ekkor végezzünk.
08-09 óra:
A gyógyszerek ilyenkor a leghatásosabbak, kevesebb tabletta is nagyobb hatást fejt ki. Szervezetünk salaktalanít, beindul a gyomormozgás. Idényjellegű gyümölcs fogyasztása ekkor javasolt.
09-10 óra:
Az agy ebben az időben tud legjobban alkotni, tanulni. Most a legalacsonyabb a láz, nyugodt a szervezet.
10-11 óra:
A szív teljes erőbedobással tud dolgozni. Aki teheti, ekkor mozogjon, dolgozzon. Szellemi és fizikai teljesítményünk maximumát érhetjük el, de csak délig történjen a terhelés.
11-12 óra:
A szív még erősen dolgozik. Kiránduláshoz és friss levegőhöz a legjobb időpont. Vége lehet a lótás-futásnak, ideje megpihenni.
12-13 óra:
Beindul a nagyfokú gyomorsav termelődés, erre a legjobb orvosság a helyesen összeállított és társított étkezés. Az agy tevékenysége csökken, a szervezet minden energiáját az emésztésre fordítja. Az anyagcsere lelassul.
13-14 óra:
A déli fáradtság most tetőzik. Az epén kívül minden szerv csendes pihenőben van. Ha tehetjük, pihenjünk le, vagy egy kicsit sétáljunk.
14-15 óra:
Az agy ismét teljes kapacitással kezd dolgozni. Iskolai feladatokat ekkor jó megoldani. Kevesebb fájdalmat érzünk, hatásos az ivókúra és egy séta.
15-16 óra:
Az érzéstelenítés most a leghatásosabb, ilyenkor tanácsos fogorvoshoz menni.
16-17 óra:
Az izmok a legjobb formában érzik magukat, készen állnak a bemelegítésre és a rekordkísérletekre. A fájdalomérzés ismét alábbhagy.
17-18 óra:
A haj és a körmök ekkor nőnek a leggyorsabban, a bőrt is ekkor jó ápolni.
18-19 óra:
Aktív sportoláshoz az idő még mindig optimális. A test kevesebb energia ráfordítással gyorsabban felfrissül. A vesék készek nagyobb mennyiségű folyadék felvételére.
19-20 óra:
A test lassan nyugalmi fokozatra kapcsol. Vacsorára a gyomor ismét munkához lát, de falánksággal nem jó túlterhelni. Reakcióidőnk most a legjobb.
20-21 óra:
Az elmélkedéshez, tanuláshoz, alkotáshoz a megfelelő időszak.
21-22 óra:
A vérnyomás csökken, az aluszékonyság növekvőben van. Aki nem veszi figyelembe szervezete jelzését a lefekvéshez, az gyengíti immunrendszerét.
22-23 óra:
A nyugalom órája, lelassul anyagcserénk, vérnyomásunk. Pihenünk.
23-24 óra:
A szervezet mély álomba szenderül, szerveinket a belső óra alapműködésre kapcsolja. Még ha éjszakai életet is élünk, kíméljük gyomrunkat, emésztőszerveinket, mert azok már alszanak.
<> <> <> <> <>
Ábraként megjelenítve az előzőek így néznek ki 12 órás felbontásban.
A külső körön a jang, a belső körön pedig a jin szervek sorakoznak. A körfolyamat a nyilak szerint váltja szerveket.
A következő ábrán ugyanez 24 órás ábrázolásban látható.
<> <> <> <> <>
A napüdvözlet gyakorlat.
A reggeli torna fontosságára hínám fel a figyelmet, ezért ajánlok egy ragyogó, rövid és hatékony gyakorlatot a nap energikus kezdéséhez. Magyarázattal és tanulással együtt is csak 7 perc. Ez igazán nem sok! Bele kellene, férnie a reggeli készülődésbe!
A neve is erről szól: "A nap üdvözlete".
Gyakorolja minden reggel! Jól átmozgatja az egész testet, főleg a legfontosabbat, a gerincet. Egészségére!
Íme profin bemutatva:
Itt pedig grafikusan:
<> <> <> <> <>
Folyamatos fejlesztés alatt!